Bez kategorii
stadion sportowy
strona-glowna
28 maja 2020

Plebiscyt sportowy Złota Dziesiątka 2019

Zakończył się XV plebiscyt sportowy Złota Dziesiątka 2019, organizowany przez Tygodnik Sanocki. Termin tegorocznej edycji ze względu na panujący stan epidemii został przedłużony. We współzawodnictwie udział wzięło 36 zawodników wytypowanych przez kluby sportowe. Od stycznia sanoczanie wybierali najpopularniejszego sportowca, wypełniając kupon konkursowy i wysyłając go do redakcji Tygodnika.

W obecnej edycji głosowało dwukrotnie więcej mieszkańców niż przed rokiem, a do redakcji wpłynęło 1376 kuponów. Głosowanie zdominowali siatkarze AZS TSV – wygrał Przemysław Chudziak zdobywając 5918 pkt. przed Damianem Bodziakiem (5678 pkt.). Miejsce trzecie zajął Marek Nowosielski, biegacz-weteran z Wiki z 4742 pkt. Natomiast najlepszy w dwóch poprzednich edycjach panczenista Piotr Michalski z Górnika uplasował się tuż za podium, zdobywając 4651 pkt. Zwycięzcy z rąk burmistrza Tomasza Matuszewskiego i redaktora sportowego Tygodnika Sanockiego Bartosza Błażewicza otrzymali nagrody i dyplomy. Dodatkowo cała „Dziesiątka” otrzymała karnety do wykorzystania w obiektach MOSiR-u.

Po rozdaniu nagród okolicznościowe spotkanie odbyło się w siedzibie Fundacji Rozwoju Sportu na „Wierchach”.Burmistrz Miasta Sanoka pogratulował sportowcom, podziękował też redakcji Tygodnika Sanockiego za zorganizowanie plebiscytu. Spotkanie było też okazją do porozmawiania o sytuacji sanockiego sportu i wymiany pomysłów na jego rozwój. Na koniec głos zabrał też Tomasz Lasyk, dyrektor MOSiR, który zaprosił do korzystania z obiektów sportowych. Zapewnił też, że w najbliższym możliwym terminie, zgodnie z rozporządzeniami i wytycznymi sanitarnymi otwarte zostaną basen i siłownie.

Szczegółowe wyniki plebiscytu prezentują się następująco:

ZŁOTA DZIESIĄTKA 2019

PRZEMYSŁAW CHUDZIAK (siatkówka, TSV) – 5918
DAMIAN BODZIAK (siatkówka, TSV) – 5678
MAREK NOWOSIELSKI (lekkoatletyka, Wiki) – 4742
Piotr Michalski (łyżwiarstwo szybkie, Górnik) – 4651
Kamil Rościński (kickboxing, Samuraj Trans-San) – 4467

Bianka Bluj (wrotkarstwo, Sprint) – 4076
Martyna Posadzka (gimnastyka, Spartanie) – 3985
Marek Strzyżowski (hokej, Ciarko Niedźwiadki) – 3768
Bogusław Rąpała (hokej, Ciarko Niedźwiadki) – 3675
Michał Pawłowski (short-track, UKS MOSiR) – 2752