Bez kategorii
strona-glowna
9 lutego 2020

Koniec marzeń sanockich hokeistów o finale w 2 lidze słowackiej

W rywalizacji do trzech zwycięstw w 1 fazie Play Off Drugiej Ligi Słowackiej po dwóch wygranych HC 19 Humennne przed własną publicznością – rywalizacja przeniosła się do Sanoka.

W sobotni wieczór Arena Sanok zapełniona blisko 2-tysiącami widzów czekała na kolejne trzecie już starcie pomiędzy Ciarko Niedźwiadki Sanok a HC 19 Humenne.

Początek spotkania wyśmienicie ułożył się dla gospodarzy, którzy już w 21 sek po strzale Kazuyuki Minemoto objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej tercji.

Druga odsłona tego spotkania rozpoczęła się natomiast od błędu gospodarzy, po którym krążek wylądował w naszej siatce. W 33 min po otrzymaniu kary większej plus kary meczu dla Florczaka sanoczanom przyszło się bronić w 5-minutowym osłabieniu. Doświadczona drużyna przyjezdnych wykorzystała ten moment aż trzy-krotnie umieszczając krążek w naszej bramce.

W ostatniej odsłonie Niedźwiadki mimo ogromnej ambicji oraz waleczności nie zdołały obrócić już losów tego spotkania. Goście dorzucili jeszcze do swojego wyniku dwa trafienia, natomiast strzelec pierwszej naszej bramki drugim swoim trafieniem zamknął wynik w tym spotkaniu. Ostatecznie goście z naszego partnerskiego miasta Humenne wygrali rywalizację z naszą drużyną w meczach 3:0 i to oni staną do kolejnej batalii w drodze do awansu do 1 ligi słowackiej

Ciarko Niedźwiadki Sanok – HC 19 Humenne 2:6 (1:0, 0:4, 1:2)