Arena Sanok gospodarzem pierwszych zawodów łyżwiarskich w sezonie 2015/16


     Burmistrz Tadeusz Pióro dokonał otwarcia nowego sezonu łyżwiarskiego podczas pierwszych zawodów w sezonie 2015/16, które odbyły się w miniony weekend na Arenie Sanok. W  ceremonii  inauguracji nowego  sezonu uczestniczyli  : Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego – Kazimierz Kowalczyk, wiceprezes ds. short-tracku – Marek Kostecki, szef wyszkolenia PZŁS- Ewa Białkowska, Prezes Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego –Grzegorz Wysocki oraz Dyrektor MOSiR – Tomasz Matuszewski.
     Impreza nosiła nazwę ‘’ I Ty zostaniesz mistrzem’’ i  była dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Prawie 180 uczestników ,  specjalistów od short-tracku rywalizowało we wszystkich kategoriach wiekowych.  Reprezentanci Białegostoku, Opola, Elbląga , Olsztyna, Torunia, Gdańska, Domaniewic, Sanoka oraz Słowacji i Czech  jak co roku przyjechali na otwarcie sezonu na sanocką  Arenę licząc na uzyskanie dobrych wyników. Dobre przygotowanie,  szybki   lód i wzorowa organizacja sprawiły, że wielu z nich powróciło z nowymi rekordami życiowymi.  Dla krajowej czołówki zawody były kwalifikacjami do startu w zawodach Pucharu Świata. Reprezentanci Sanoka, zawodnicy UKS MOSiR Sanok uzyskali  14 rekordów życiowych a najbliżej medalu był Michał Mazur, który w biegu na 1500m uplasował się na 4 miejscu.
     Podsumowując zawody  Prezes PZŁS Kazimierz Kowalczyk podkreślił, że sprawnie przeprowadzona impreza  w Sanoku to już tradycja, dlatego w tym sezonie Arena będzie  gościć uczestników międzynarodowych zawodów Danubia Cup w styczniu oraz finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lutym 2016 r.

 

 

Fot. Tomasz Sowa