Weekend pod znakiem tenisa

Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka zakończony!
W miniony weekend (03.-04.09.2016) na kortach SKT odbył się turniej w ramach rozgrywek Polskiego Związku Tenisowego - Seniorów i Amatorów, rangi 3. W sobotę swoje pojedynki eliminacyjne rozegrało prawie 40 zawodników.
W kategorii kobiet zwyciężyła Edyta Dubiel-Jajko z Sanoka pokonując w finale Julię Krzysztyńską z Rymanowa Zdroju w dwóch setach 6:2 6:0. Jednak pomimo wysokiego wyniku finał był zacięty i stał na bardzo dobrym poziomie. Ogromne brawa dla doświadczonej trenerki Edyty jak również dla młodziutkiej Julii, która w drodze do finału zwyciężyła Celinę Góral i Afrodytę Kardasz z Sanoka. Zwyciężczyni w ćwierćfinale wygrała z Magdą Kozimor a w półfinale z Żanetą Kardasz. Swoją turniejową wygraną zadedykowała zmarłemu niedawno trenerowi Eugeniuszowi Czerepaniakowi. Trzecie miejsca dla sióstr Kardaszównych z Sanoka.
Kategoria 45+ dla Andrzeja Soboty z Krosna. W finale pokonał on Janusza Cacha z Jarosławia, rewanżując się za porażkę z przed roku. Wynik 6:3 7:5. Jednak ambicja i wola walki Janusza zaprezentowana w całym turnieju powinna być przykładem dla wszystkich młodych tenisistów. Trzecie miejsca dla kolegów z Jasła - Bogusława Jaracza i Wojciecha Golca, którzy pokazali bardzo dobry tenis i włożyli wiele wysiłku zarówno w gry ćwierćfinałowe jak i półfinałowe.
Wreszcie kategoria OPEN. Wśród 20 zawodników najlepszym okazał się faworyt i prezentujący najbardziej widowiskowy styl gry Konrad Maciejewski z Rzeszowa. Wygrał jednak nie bez trudu po trzygodzinnym emocjonującym i fantastycznym finale z Grzegorzem Szczotką z Jarosławia w trzech setach 6:3 5:7 6:1. Grzegorz silniejszemu rywalowi przeciwstawił wspaniałą taktykę, spokój i przygotowanie fizyczne. Jeszcze teraz się nie udało ale może kiedyś.... (tak zapewne myślał parę sekund po ostatniej piłce Grzegorz).
Finał był wspaniałym zakończeniem turnieju, w którym było wszystko co powinno być w tenisie ( emocjonujące i zacięte mecze, kibice, liczni zawodnicy, sponsorzy). Trzecie miejsca dla Józefa Krzysztyńskiego z Rymanowa Zdroju i Marcina Piegdonia z Brzozowa którzy również potwierdzili swoją przynależność do czołówki najlepszych tenisistów podkarpacia.

Żródło: Sanocki Klub Tenisowy