Sportowa Sobota w Sanoku - relacja


Turniej przyniósł wiele emocji. Już pierwsze rozegrane mecze pokazały, że w gronie faworytów znajdą się Polonia Rzeszów, Gwiazdy Stali Sanok oraz Cracovia Kraków Futsal. I to właśnie na finiszu pomiędzy tymi drużynami podzielono główne podium mistrzostw. Poziom turnieju mógł się podobać, większość meczy rozgrywanych na wysokim poziomie, w szybkim tempie, szczególnie pomiędzy drużynami, które zakończyły fazę grupową na dwóch pierwszych miejscach. Bardzo ważnym elementem była integracja wszystkich uczestników turnieju poprzez rywalizację sportową zdywersyfikowanych drużyn, począwszy od kibiców po samorządowców, czy strażaków.

Nagrody indywidualne przyznano dla następujących zawodników:

Najlepszy Bramkarz- Dawid Pietrzkiewicz - Gwiazdy Stali Sanok

Król Strzelców - 12 bramek - Jarosław Kuter - Polonia Rzeszów

Najlepszy Zawodnik I Otwartych Mistrzostw Sanoka w Futsalu- Robert Dąbrowski -Cracovia Kraków Futsal

Pierwsze zawody futsalowe to  nie tylko czysta rywalizacja pomiędzy drużynami, ale również wydarzenie, w którym wzięło udział wielu wykonawców… Podczas turnieju swoje umiejętności zaprezentowali: Duet Akrobatyczny Klaudia i Paulina,  z pokazami Freestyle Football wystąpił Dawid Krzyżowski - Mistrz Polski Red Bull,  uczestnik ¼ finału ostatnich Mistrzostw Świata w Brazylii w Freestyle Football, wokalnie imprezę uświetniły wokalistki Magdalena Skubel oraz Aleksandra Juszczak z zespołu Cassiopeia, reprezentujące Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku oraz tancerze z Zespołu Diamenty, którzy przyjechali do nas z Leska. Imprezie fantastycznie towarzyszyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta AVANTI.

Na torze „Błonie” rozpoczęły się zawody wrotkarskie, w których wystartowało ok. 80 zawodników nie tylko z terenu gminy Sanok, ale przybyli również goście z Rzeszowa. Rywalizacja była bardzo zacięta. Atrakcją zawodów był specjalnie przygotowany na tę okoliczność tor przeszkód.

Po zakończeniu zawodów wrotkarskich na torze „Błonie” odbyły się warsztaty z Dawidem Krzyżowskim - Mistrzem Polski Red Bull,  uczestnikiem ¼ finału ostatnich Mistrzostw Świata w Brazylii w Freestyle Football. Dawid pokazał uczestnikom zajęć, jak sprawnie wykonywać tricki z piłką. Pomimo tego, że wydają się one łatwe, dopiero przy próbach okazuje się, jak wiele wysiłku wymaga perfekcyjne ich wykonanie.

Po zakończeniu warsztatów na torze zagrała głośniej muzyka i rozpoczęły się taneczne wygibasy prowadzone przez Agnieszkę Piastę-Trznadel z Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku. Dzieci świetnie  bawiły się przy muzyce i ćwiczyły nowe figury taneczne.

Na basenie, w trakcie imprezy dzieci mogły pływać  na dmuchanym sprzęcie, a dorośli udoskonalać swoje ciała podczas Aqua Aerobiku.

Impreza przyniosła wiele niezapomnianych chwil, zarówno dzieciom, jak i dorosłym rywalizującym na hali Arena Sanok. Wierzymy, że uda nam się spotkać na kolejnej Sportowej sobocie w Sanoku  za rok…

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do wsparcia finansowego i organizacji pierwszej Sportowej Soboty w Sanoku: Firmie Handlowej Bajka, Delikatesom Centrum, Motelowi Kmicic, Radnemu Miasta Sanoka Januszowi Baszakowi, Firmie Handlowej ALTA, Piłkarskiemu Sklepowi Internetowemu R-GOL, Firmie GreeMi, Chmielnikowi Zdrój SA, sklepowi z artykułami papierniczymi Druczek, naszym partnerom: Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku, MDK w Sanoku, wszystkim artystom, którzy wystąpili podczas imprezy oraz szczególne podziękowania dla naszych patronów medialnych: Polskiego Radia Rzeszów,  TVP3 Rzeszów, eSanok, iSanok, TV Obiektyw, Tygodnika Sanockiego oraz Korso Gazety Sanockiej.

 

fot. Tomasz Sowa