Piąta edycja: Ogólnopolskie Zawody Dzieci - Finały OTTO ICE CHALLENGE – Sanok


Przez dwa dni tor lodowy „Błonie” był areną zmagań młodych zawodników łyżwiarstwa szybkiego.

Piąta edycja OTTO ICE CHALLENGE była szansą dla najmłodszych do startu w Pucharze Polski bądź Ogólnopolskich Zawodach Kwalifikacyjnych.

Zawodnicy startowali w sześciu kategoriach wiekowych od 10 do 15 lat. Biegi odbywały się na dystansach od 100 do 1500 m, indywidualnie, w wielobojach oraz sztafetach i biegach drużynowych. Wystartowało ponad dwieście zawodniczek i zawodników z siedemnastu klubów. Przyjechała młodzież z całej Polski.

Dekoracji i wręczenia pucharów, medali i dyplomów dokonali Dyrektor MOSiR Tomasz Matuszewski oraz Prezes PZŁS Kazimierz Kowalczyk, Roman Derks – wice Prezes PZŁS, Piotr Uruski – poseł PiS, a także przedstawiciele władz Truskawca.

Sponsor zawodów firma OTTO - Kobierzyce ufundowała dla zwycięzców stroje łyżwiarskie oraz łyżwy. Najlepsi w poszczególnych kategoriach wyjadą na Zawody „Viking Race” do holenderskiego Heerenveen. Zawody te uznawane są za nieoficjalne Mistrzostwa Europy w kategoriach 10-16 lat.

Mimo niezbyt sprzyjającej aury udało się dobrze przygotować lód, a rywalizacja przebiegła sprawnie, nawet przy tak dużej liczbie startujących.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji !

Fot Tomasz Sowa