Kolejny etap modernizacji WIERCHÓW - umowa podpisana.


W dniu dzisiejszym tj. 24.01.2018 r. w Urzędzie Miasta w Sanoku, odbyło się uroczyste podpisanie umowy związanej z Przebudową stadionu piłkarsko - lekkoatletycznego z infrastrukturą techniczną i drogową oraz wykonaniem konstrukcji wsporczej telebimu ”. W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczył Burmistrz Miasta Sanoka- Tadeusz Pióro, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku –Tomasz Matuszewski oraz przedstawiciel firmy budowlanej Interhall odpowiedzialnej za wykonanie inwestycji – Panowie Radosław Osiak oraz Szymon Kurdziel.

 

Przypomnijmy jest to kolejny etap prac poczynionych na tym obiekcie. W pierwszym etapie prac została wykonana termomodernizacja budynku socjalno-administracyjnego z trybuną sportową. Prace kosztowały ponad półtora miliona złotych, z czego 85 procent tej kwoty udało się zdobyć z programu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

Drugi etap prac obejmował m.in. remont i wykończenie budynku socjalno-administracyjnego oraz remont zadaszenia trybuny. Dodatkowo instalacje wodno-kanalizacyjna i elektryczna zostały przebudowane. Łącznie ten etap prac kosztował nieco ponad milion złotych, z czego prawie połowa tej kwoty to dofinansowanie z resortu sportu.

Remont III i IV etapu zakończy się jesienią tego roku ( 2018 ). Obiekt będzie dostosowany do potrzeb piłkarzy, lekkoatletów, a już jest również dostosowany dla ciężarowców. Działanie MOSiR-u ukierunkowane jest na to, aby mogli korzystać z niego także przedstawiciele innych dyscyplin sportowych oraz mieszkańcy i uczniowie miejscowych szkół. Całkowity remont Wierchów łącznie będzie kosztował blisko 10 milionów złotych, z czego duża część to środki pozyskane z zewnątrz. 

 

 

Wkrótce relacja video.

foto.Kuba Radożycki