NATALIA CZERWONKA I ARTUR NOGAL MISTRZAMI POLSKI


Po dwóch dniach zmagań na sanockim torze, Mistrzostwo Polski w Sprincie bezdyskusyjnie wywalczyła Natalia Czerwonka oraz po zaciętej walce Artur Nogal.

Pomimo początkowych problemów z pogodą i przystosowaniem tafli lodu do zawodów, wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Załoga MOSiR Sanok doskonale uporała się z przeciwnościami.

Wśród kobiet świetnie poradziła sobie Karolina Bosiek, która finalnie zajęła drugie miejsce   w wieloboju Mistrzostw Polski w Sprincie. Po pierwszym dniu zawodów drugą pewną pozycję utrzymywała Luiza Złotkowska, niestety jej upadek wykluczył ją z walki  o kolejne najwyższe miejsca na podium.

W rywalizacji mężczyzn wielobój sprinterski wygrał Artur Nogal (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa), drugie miejsce zajął Sebastian Kłosiński (KS Orzeł Elbląg) natomiast trzeci był gospodarz Piotr Michalski (SKŁ Górnik Sanok). Mistrz Olimpijski Zbigniew Bródka zakończył rywalizację na czwartym miejscu.

Swoje tytuły Mistrzów Polski odebrali również Mastersi.  


Wyniki niedzielnych wyścigów: 
kobiety 
500 m 
1. Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin) 40,70 
2. Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk Maz.) 41,16 
 3. Andżelika Wójcik (AZS AWF Katowice) 41,52 

1000 m 
1. Czerwonka 1.20,84 
2. Karolina Bosiek (Pilica Tomaszów Maz.) 1.23,20 
3. Andżelika Wójcik 1.23,81 

klasyfikacja wieloboju: 
1. Czerwonka 160,975 pkt 
2. Bosiek 165,440 
3. Wójcik 165 880 
4. Aleksandra Kapruziak (AZS AWF Katowice) 169,005 
5. Natalia Jabrzyk (Pilica Tomaszów Maz.) 171,880 
6. Karolina Gąsecka (Pilica Tomaszów Maz.) 172,585 

  1. Urszula Włodarczyk (AZS AWF Katowice) 174,175
  2. Angelika Fudalej  (AZS AWF Katowice) 174,195
  3. Iga Wojtasik (UKS Viking Elbląg) 176.360

10  Olga Kaczmarek  (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) 176.630

  1. Aleksandra Glamkowska  (UKS Orlica Duszniki Zdrój) 180.345
  2. Karolina Świnoga  (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) 194.160
  3. Luiza Złotkowska (UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki)  122.945

    mężczyźni
    500 m
    1. Artur Nogal(Fundacja ŁiSW Legia Warszawa) 36,18 
    2. Piotr Michalski (Górnik Sanok) 36,80 
    3. Sebastian Kłosiński (Orzeł Elbląg) 36,99 

    1000 m 
    1. Zbigniew Bródka (Błyskawica Domaniewice) 1.12.07 
    2. Kłosiński 1.13,20 
    3. Nogal 1.13,81 

    Klasyfikacja wieloboju 
  4. NOGAL Artur 145,730 pkt 
    2. KŁOSIŃSKI Sebastian 146,230 
    3. MICHALSKI Piotr 146,595 
    4. BRÓDKA Zbigniew 146,670 
    5. PUSZKARSKI Piotr (Stoczniowiec Gdańsk) 148,435 
    6. ŻUREK Damian (Pilica Tomaszów Maz.) 149,420
  5. BACHANEK Marcin  (GKS Stoczniowiec Gdańsk)  150.340
  6. CIEŚLAK Roland  (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki)150.425
  7. OWCZAREK Mateusz  (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki)  150.965  
  8. PUSZKARSKI Aleksander (GKS Stoczniowiec Gdańsk) 151.160  
  9. ŚWIĄTEK Jan (WTŁ Stegny Warszawa)  151.530
  10. WIELGAT Adrian ( KS Orzeł Elbląg) 151.760
  11. BURZYKOWSKI Dawid  (GKS Stoczniowiec Gdańsk)  152.350
  12. KANIA Marek  (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa)  153.685
  13. JANICKI Sebastian  (UKS Błyskawica Domaniewice) 153.840  
  14. PIOTROWSKI Jakub (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) 155.360
  15. SUT Wojciech  (UKS Błyskawica Domaniewice) 156.950
  16. NAŁĘCKI Piotr  (SKŁ Górnik Sanok) 157.280
  17. PALKA Szymon (GKS Stoczniowiec Gdańsk) 157.390
  18. KANIA Mateusz  (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa)  157.645
  19. DRWIĘGA Marcel (SKŁ Górnik Sanok) 159.460
  20. MIAHCHYLAU Raman  (WTŁ Stegny Warszawa)  159.495
  21. WSZOŁEK Kamil (KS SNPTT 1907 Zakopane)160.475
  22. JAKUBSKI Radosław (MKS Cuprum Lubin)  163.315

 KLASYFIKACJA MISTRZOSTW POLSKI MASTERS

 500 m Masters K

  1. Beata (K45) URBAŃSKA
  2. Elżbieta(K35) STASZKIEWICZ  
  3. Cecylia(K55) PANDYRA
  4. Anna(K60) GAWRACZYŃSKA
  5. Beata(K50) ZAJĄCZKOWSKA
  6. Anna(K55) STANKIEWICZ
  7. Ewa(K55) JANKO-MIELCARSKA

500 m Masters M

  1. Jacek(M45) CZYTAJŁO
  2. Robert(M45) HOSTYŃSKI
  3. Robert(M40) ŚWIATKOWSKI
  4. Zdzisław(M60) MALISZEWSKI
  5. Krzysztof(M45) BUCZEK
  6. Marek(M50) GABRYSZAK
  7. Andrzej(M50) BARTŁOCZUK
  8. Leszek(M55) LACHOWICZ
  9. Stanisław(M60) GARBACIK
  10. Krzysztof(M55) ADAMOWICZ
  11. Leszek(M55) CYWIŃSKI
  12. Grzegorz(M70) WYSOCKI
  13. Roman(M60) KONERA
  14. Zbigniew(M50) BARTOŃ
  15. Bogdan(M35) GŁODOWSKI
  16. Włodziimierz(M60) STEC

 

3000  m Masters M

1.Jacek(M45) CZYTAJŁO

  1.  Zdzisław(M60) MALISZEWSKI
  2. Robert(M40) ŚWIATKOWSKI
  3. Robert(M45) HOSTYŃSKI  
  4. Marek(M50) GABRYSZAK
  5. Roman(M60) KONERA
  6. Włodzimierz(M60) STEC
  7. Grzegorz(M70) WYSOCKI 45 SKŁ Górnik Sanok 6/Z 5:53.33 54.8
  8. Andrzej(M50) BARTŁOCZUK
  9. Maciej(M50) JĘDRYSIAK
  10. Zbigniew(M50) BARTOŃ
  11. Bogdan(M35) GŁODOWSKI

 1500 m Masters K

  1. Cecylia(K55) PANDYRA
  2. Beata(K45) URBAŃSKA
  3. Elżbieta(K35) STASZKIEWICZ
  4. Anna(K60) GAWRACZYŃSKA
  5. Beata(K50) ZAJĄCZKOWSKA
  6. Anna(K55) STANKIEWICZ
  7. Ewa(K55) JANKO-MIELCARSKA       

 1500 m Masters M

1.Jacek(M45) CZYTAJŁO

  1. Robert(M40) ŚWIATKOWSKI
  2. Zdzisław(M60) MALISZEWSKI
  3. Robert(M45) HOSTYŃSKI
  4. Roman(M60) KONERA
  5. Marek(M50) GABRYSZAK
  6. Andrzej(M50) BARTŁOCZUK
  7.  Maciej(M50) JĘDRYSIAK
  8. Leszek(M55) LACHOWICZ
  9. Krzysztof(M55) ADAMOWICZ
  10.  Krzysztof(M45) BUCZEK
  11. Grzegorz(M70) WYSOCKI
  12. Bogdan(M35) GŁODOWSKI
  13. Włodzimierz(M60) STEC
  14. Zbigniew(M50) BARTOŃ
  15. Stanisław(M60) GARBACIK
  16. Leszek(M55) CYWIŃSKI

 

Źródło: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Foto: Tomasz Sowa